Toto je sen každého hubára. 66-ročný Miroslav Pršek sa vybral do lesa tak ako zvyčajne, no vrátil sa s úlovkom, o akom sa jemu samému ani nesnívalo. V lese neďaleko Dubnice nad Váhom sa totiž ukrýval hubársky poklad.

[sociallocker]Dubák vážiaci 2,05 kilogramu sa nevidí každý deň, vlastne taký sa nevidí takmer vôbec. Obvod klobúka mal 102 centimetrov! Viac ako desaťkilometrový pochod sa tak dôchodcovi vyplatil. Rodák z Kolárovíc jedlá z húb miluje už od detstva. „Huby sme mali často na tanieri, moja nebohá babka robila najčastejšie hríbovú polievku. Keď bola sezóna a bolo ich veľa, skúšali sme aj rôzne recepty,“ zaspomínal si Miroslav Pršek a dodal, že sa z úlovkom podelí aj so susedmi.

Bývalý dubnický atlét, ktorý sa dnes venuje hubárčeniu už naplno, má aj skúšky z mykológie. „Som tak trochu odborník na hríby a rád s nimi poradím aj susedom a známym. Najradšej zbieram hríby zrnitohlúbikové, sú to tie najkvalitnejšie hríby na polievku,“ prezradil Pršek, ktorý dodal, že okrem konzumovanie húb ich aj rád rozdáva.

Zdroj: nastrencin.sme.sk | Foto: bytylucky.sk

[/sociallocker]