Hudobný svet stratil ďalší obrovský talent. Vo veku 78 rokov odišiel na večný odpočinok známy a úspešný muzikant a gitarista, ktorý kedysi pôsobil v kapele The Yardbirds. Ako sa uvádza na jeho oficiálnej stránke, Grammy víťaza mala zabiť bakteriálna meningitída.

Vo veku 78 rokov nás navždy opustil legendárny hudobník Jeff Beck. Anglický rockový gitarista mal podľahnúť bakteriálnej meningitíde. Ako sa vyjadrila najbližšia rodina, poslednýkrát vydýchol v nemocnici neďaleko svojho domu v Riverhall.

V mene rodiny s hlbokým a úprimným zármutkom informujeme o odchode Jeffa Becka. V utorok pokojne zomrel po tom, ako sa náhle nakazil bakteriálnou meningitídou,” píše sa na profile. Beck pôsobil v minulosti spolu s Ericom Claptonom a Jimmym Pageom v legendárnej kapele The Yardbirds.

Gitarista získal 15-krát cenu Grammy a zaradil sa na 5. miesto v rebríčku 100 najlepších gitaristov všetkých čias v časopise Rolling Stone. Spolupracoval aj s legendami ako David Bowie, Mick Jagger, Stevie Wonder či Johny Depp. Gitarový virtuóz bol uvedený v roku 1992 ako člen The Yardbirds do Rokenrolovej siene slávy a v roku 2009 už ako sólový umelec.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj│ Foto: FB/Jeff Beck, YT/Entertainment Tonight