Hulvátske správanie lekára pri zásahu: Reakcia Záchrannej služby!

Dátum:

Vo chvíľach, kedy ide o život človeka, bez zaváhania zavoláme rýchlu zdravotnú pomoc. Presne to urobili vystrašené predavačky, ktoré chceli pomôcť pravidelnému zákazníkovi. Z udalostí, ktoré sa stali po príchode sanitky, však zostali zhrozené.

K desivému incidentu malo dôjsť 10. februára v skorých ranných hodinách na pumpe na Vajnorskej ulici v Bratislave. So šokujúcim príbehom sa podelila dcéra jednej z predavačiek, ktorá ho zverejnila na facebookovej stránke ,,Nekŕmte nás odpadom“. Podľa jej slov si milý a usmiaty pán chodil na pumpu pravidelne kupovať noviny. Tak sa stalo aj v osudný deň, no potom, ako nastúpil do auta, mu prišlo zle a začal trúbiť.

Po pár sekundách si pracovníčky čerpacej stanice uvedomili, že potrebuje pomoc a zavolali mu záchranku, na ktorú mali čakať takmer 20 minút. Následne mal zo sanitky vystúpiť arogantný doktor. ,,Pán sedel v aute, nevedel rozprávať, ledva sedel na sedadle a ten chrapúň (vážený pán doktor) prvé, čo urobil, po ňom skríkol, ako ho má z toho auta akože vytiahnuť, krista! Schmatol ho za bundu a ako nejaké zviera vytiahol von. Za bundu! Žiadne odborné zaobchádzanie s človekom, vytiahol ho ako kus handry,“ napísala nahnevaná Slovenka, ktorá tvrdí, že ho zdravotníci vliekli do sanitky.

Popritom pánovi volala manželka, pričom telefón zdvihla jedna z predavačiek, ktorá ju informovala o udalostiach na čerpacej stanici a následne sa spýtala lekára, do akej nemocnice idú. ,,Lekár na*ratý, vypenený jej odvrkol, že to on nie je povinný jej hovoriť,“ vysvetlila autorka príbehu, pričom ďalších 30 minút stála sanitka na mieste a napokon odišla. ,,Neurobili absolútne nič, čo urobiť mali… a hádajte, čo sa stalo? Áno, ten pán zomrel!!!“ s hnevom dodala žena, ktorá zistila, že mal zosnulý muž silný infarkt.   

Pumpárky dokonca podali sťažnosť na lekára, ktorý sa mal správať neprofesionálne, priam hulvátsky. Prípad zlyhania záchranára už vyšetruje aj Záchranná zdravotná služba. ,,Ak však naše interné zisťovanie preukáže akékoľvek pochybenie nášho kolegu pri poskytnutí zdravotnej starostlivosti pacientovi, budeme voči nemu postupovať v súlade s našimi internými predpismi. Radi by sme touto cestou vyjadrili úprimnú sústrasť pozostalým, je nám nesmierne ľúto vzniknutej situácie práve preto, že vyhasol život človeka,“ uviedla hovorkyňa bratislavskej záchranky Darina Schreková pre Dnes24.sk, pričom sa smrťou pacienta už zaoberá aj Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: FB/Nekŕmte nás odpadom, dnes24.sk  |  Foto: FB/ZZS Bratislava

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Slovenská speváčka bojuje s rakovinou: Odhodlala sa ukázať bez parochne!

Slovenská speváčka vo februári zarmútila všetkých fanúšikov, keďže oznámila,...

Twiinska s mladým hercom krstili dcérku: Záber šťastnej rodinky!

Sesterské duo Twiins doslova vyrastalo pred očami fanúšikov, pričom...

Slovenská partnerka hviezdy Skrytej vášne ukázala bruško v plnej kráse!

Je tomu už takmer dvadsať rokov, čo diváčky telenovely...

Tragédia v Trenčíne: Pri požiari vyskočila zo 7. poschodia jedna osoba!

Aktuálny víkend sa začal v Trenčianskom kraji viac ako...