Prvé nariadenia, ktoré vláda prijala v súvislosti so šírením koronavírusu, sa týkali dôchodcov, nakoľko patria k najohrozenejšej skupine pacientov. Po tom, ako sa v niekoľkých zariadeniach pre seniorov potvrdili desiatky pozitívnych prípadov, je situácia ešte vážnejšia.

V domovoch dôchodcov po celom Slovensku sú momentálne zavedené prísne bezpečnostné opatrenia. Seniori sa tak nemôžu stretávať s rodinou a ich pohyb je značne obmedzený. Hlavné mesto dokonca spustilo testovanie dôchodcov aj personálu domovov sociálnych služieb s cieľom zistiť možné ohniská nákazy.

Bratislavská mestská časť Ružinov sa vzhľadom na okolnosti rozhodla v ťažkých časoch potešiť starších ľudí, ktorým testovanie na COVID-19 vyvoláva značný stres. Dohodla sa preto na spolupráci s talentovaným slovenským hudobníkom. Pred pár dňami sa napokon huslista Filip Jančík postavil na auto pod oknami Ružinovského domova seniorov na Sklenárovej ulici, kde svojou hudbou spríjemnil popoludnie mnohým Slovákom.

https://streamable.com/9pdtaw

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Facebook/Martin Chren-Starosta Ružinova  |  Foto: Instagram/filipjancikofficial, Facebook Martin Chren-Starosta Ružinova | Video: Facebook/Martin Chren-Starosta Ružinova, Streamable.com