Polícia Slovenskej republiky apeluje na všetkých občanov, ktorí by jej mohli byť nápomocní v naliehavom prípade. Ako upozorňuje na oficiálnom profile sociálnej siete Facebook, čoraz častejšie sú vodiči svedkami nechutných činov, ktoré je v ich záujme riešiť.

Na sociálnej sieti Facebook zverejnila polícia žiadosť, v ktorej apeluje na občanov v naliehavej veci. Ako bol štátny orgán opakovane upozornený, vodiči z idúcich alebo odstavených vozidiel majú vyhadzovať na cestu nechcených psov! “Ide o závažný problém, zviera nie je vec a je v našom záujme tieto prípady riešiť v rámci činnosti odboru environmentálnej kriminality,” upozorňuje polícia.

Veterinár prehovoril o smrti domácich miláčikov: TOTO im NIKDY nerobte!

V statuse, ktorý nenechal chladnými stovky Slovákov, polícia upozorňuje, že je nevyhnutné zozbierať čo najviac dôkazov kvôli dokázaniu viny a obvineniu. “Zapíšte si evidenčné čísla, odfoťte na mobil (ak nešoférujete), alebo dodatočne si pozrite vašu palubnú kameru. Príďte na najbližší policajný útvar a pomôžete tak nevinným tvorom,” vyzýva v dobrej veci polica, pričom si týmto gestom získala rešpekt u mnohých občanov a milovníkov zvierat!

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Polícia SR