Zamestnanci Úradu verejného zdravotníctva SR sú v neustálej pohotovosti, pričom sa snažia zabrániť šíreniu nákazy koronavírusu. Najlepším spôsobom je nájdenie ohniska a ľudí dať okamžite do karantény. Práve k tomu došlo pred pár dňami, pričom sa nebezpečnou hrozbou stala známa firma.

Hygienici objavili nové ohnisko nákazy ochorenia COVID-19 u firmy, ktorá sa zaoberá kovovýrobou v Bánovciach nad Bebravou. Jeden zo zamestnancov sa cítil byť chorý, na základe čoho zašiel k lekárovi a následne sa vrátil do práce s oznamom, že bude práceneschopný.

Z firmy ho mal následne zaviesť jeden z kolegov, ktorý sa vrátil do práce, pričom takto malo dôjsť k šíreniu vírusu. Momentálne je vo firme evidovaných 12 pozitívne testovaných pracovníkov. Spoločnosť má 110 stálych zamestnancov, a zároveň spolupracuje s desiatkami živnostníkov.

Došlo tak k hromadnej povinnej karanténe a celá firma bude zatvorená počas nasledujúcich 14 dní. Testy všetkých zamestnancov ešte nie sú známe, pričom nie je jasné, koľko ľudí sa mohlo nakaziť. Mesto Bánovce nad Bebravou sa z tohto dôvodu rozhodlo sprísniť bezpečnostné opatrenia.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: tvnoviny.sk  |  Foto: Pixabay