Celým Slovenskom otriasla smrteľná autonehoda v Bratislave, pričom hlavnú úlohu zohral alkohol. Vodič bol natoľko nezodpovedný a ľahkovážny, že si sadol za volant pod vplyvom alkoholu, v dôsledku čoho pripravil o život niekoľkých ľudí. O to viac je prekvapujúca informácia o totožnosti šoféra.

Je to iba pár hodín, čo opitý vodič vrazil do čakajúcich ľudí na zastávke MHD Zochova v centre Bratislavy. Tragédia si vyžiadala smrť štyroch ľudí a záchranári potvrdili šesť zranených, z toho dvaja sú v kritickom stave. Muži zákona páchateľovi namerali 1,6 promile a jeho spolujazdcovi 1 promile.

Policajný prezident Štefan Hamran sa nachádzal na mieste nehody pár minút po fatálnom náraze, pričom bol v šoku zo správania sa šoféra. Podľa jeho slov bolo až zarážajúce, že sa muž choval agresívne voči policajtom, a dokonca aj zdravotníckemu personálu, ktorý sa mu snažil pomôcť. Šéf polície zároveň upozornil novinárov, že ho trestné stíhanie určite neminie. K tragédii sa okrem prezidentky Zuzany Čaputovej vyjadril aj predseda Národnej rady Slovenskej republiky Boris Kollár či primátor Bratislavy Matúš Vallo.

Vodič však nie je žiadnou neznámou, keďže ide o Dušana D., ktorý je generálnym sekretárom Deaflympijského výboru Slovenska. V apríli dokonca jeho i celú delegáciu športovcov privítal premiér Eduard Heger na úrade vlády. ,,Našim deaflympionikom držím palce,“ napísal na sociálnej sieti, pričom zverejnil aj niekoľko fotografií z oficiálneho stretnutia.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: pluska.sk  |  Foto: FB/Eduard Heger-predseda vlády SR, Polícia SR, deaflympic.sk