Poslancom za stranu SaS a Hlas-SD sa podarilo získať dostatočný počet podpisov, aby sa v parlamente rokovalo o návrhu na vyhlásenie nedôvery voči Igorovi Matovičovi ako ministrovi financií. Po niekoľkých rokovacích dňoch napokon došlo na hlasovanie.

Igor Matovič čelil včera (3. októbra) odvolávaniu z pozície ministra financií. Iba pár hodín predtým zverejnilo deväť jeho straníkov výzvu, v ktorej ho žiadajú o ukončenie napätých vzťahov a návrat k väčšinovej vláde. Dokonca oznámili, že sa počas hlasovania nebudú nachádzať v pléne.

Mnohých prekvapilo, že do parlamentu sa nedostal ani samotný šéf strany OĽaNO. V ranných hodinách zverejnil záber z lietadla na ceste do Luxemburska, kde sa zúčastnil rokovania všetkých ministrov EÚ. ,,…ak mafoši dnes vyhrajú, tak čoskoro aj nový určite super minister financií,“ napísal k svojmu odvolávaniu, ktorému sa elegantne vyhol a mohol sa vyhovoriť na pracovné povinnosti.

Hlasovanie poslancov napokon rozhodlo, že Matovič zostáva vo funkcií šéfa rezortu financií. Prítomných bolo 124 poslancov, pričom za odvolanie hlasovalo 73 z nich. Stačili tak tri hlasy, aby návrh liberálov prešiel. Proti bolo 45 zákonodarcov, no piati poslanci sa zdržali a jeden vôbec nehlasoval.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Matovič na ceste do Luxemburska

Zdroj: tvnoviny.sk, FB/Igor Matovic  |  Foto: FB/NR SR, Marek Vagovič, Igor Matovic