Slovákom bola hromadne rozposielaná varovná správa, ktorá mnohých poriadne šokovala. Jedným z dôvodov bol určite autor oznamu, ktorým mal byť samotný minister financií Igor Matovič. Rozhodol sa politik znova zaujať kontroverzným spôsobom?

Nie je žiadnym tajomstvom, že nás čaká energetická kríza, v dôsledku čoho by sa cena elektriny v najbližších mesiacoch mala vyšplhať do extrémnych výšin. Občania dostali odporúčania zo strany ministerstva hospodárstva i samotnej Európskej únie, ako by mali šetriť elektrinu.

Najnovšie však bola Slovákom rozposielaná SMS správa, pričom sa telefónne číslo prezentuje ako “OĽaNO“. ,,Vážený občan, žiadame vás, aby ste šetrili energiami po 20:00. Prosím, zhasnite svetlo o 30 %. Situácia je mimoriadne vážna. Igor Matovič,“ uvádza sa v spomínanej správe.

Strana OĽaNO sa však dištancuje od správ tohto typu, a zároveň upozorňuje, že minister financií rozhodne nie je autorom výzvy, ktorá sa šíri medzi občanmi prostredníctvom SMS správ. ,,Samozrejme, ide o falošnú správu a mala by sa tým zaoberať polícia,“ uviedol Peter Dojčan z mediálneho tímu koaličnej strany pre topky.sk.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: topky.sk  |  Foto: FB/Igor Matovic, Pixabay