Len pred okamihom sa skončila tlačová konferencia Igora Matoviča, ktorú ohlásil ako „Priznanie“, pričom nikto nemal informácie o tom, čo predostrie Slovákom. Ako sa napokon ukázalo, premiér pred verejnosťou odhalil plán, ktorý bol v oficiálnej prípave viac ako tri týždne. Od budúceho víkendu sa tak začne celoplošné testovanie občanov na koronavírus!

V uplynulých hodinách potvrdilo ministerstvo zdravotníctva úmrtie 11 pacientov na koronavírus, pričom Igor Matovič následne zvolal tlačovú konferenciu. „Posledné tri týždne sme potichu chystali najväčšiu logistickú operáciu, aká kedy bola na Slovensku spravená. Je to celoplošné pretestovanie obyvateľov Slovenska, a to nielen raz. Situácia je vážna a bolo vo verejnom záujme, aby sme tie tri týždne mlčali,” oznámil Matovič počas tlačovej konferencie v sobotu 17. októbra. Ako dodal, testy pre všetkých občanov od 10 rokov dodajú tri firmy spolu za približne 43 miliónov eur.

“Hlavné testovanie prebehne takto za 2 týždne, počas soboty a nedele. Oslovili sme Ozbrojené sily Slovenskej republiky, testovanie bude prebiehať spôsobom, ako sú ľudia zvyknutí chodiť voliť,” priblížil premiér, pričom testovanie sa tak dotkne práve Sviatku všetkých svätých. Ako tiež dodal, už počas budúceho týždňa budú testované najkrízovejšie lokality, a to Dolný Kubín, Námestovo, Tvdošín a zrejme aj Bardejov. „Žiaden štát to neurobil, beriem si na triko tento pokus.“

Ako zároveň Matovič prezradil, testovanie prebehne približne v 6 000 volebných okrskoch, pričom ho bude zabezpečovať viac ako 40-tisíc ľudí. V prípade, že sa momentálne nenachádzate v mieste trvalého bydliska, cestovanie pre vás nebude nevyhnutné. „Dostanú možnosť testovať sa v najbližšom odberovom mieste,“ ozrejmil premiér, ktorý zároveň vyzýva Slovákov, aby si na Dušičky uctili zosnulých doma.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: TK | Video: YouTube/HNonline