Igor Matovič spúšťa internetovú poradňu! Na základe odpovedí na svoje otázky plánuje rozhodovať o veciach, ktoré zmáhajú krajinu a jej obyvateľov už po dlhé roky. Prvou otázkou položenou verejnosti je “mamičkovská” téma. Matovič sa pýta, či by náhodou nemali zarábať viac, ako dostávajú momentálne zaplatené!

Čo otázkami smerovanými verejnosti sleduje, doposiaľ neprezradil ani on sám. “A poprosím Vás o úprimné odpovede, komentár, prípadne návrh, ako by ste problém riešili. Nebudú to otázky pre otázky … ale čo nimi sledujem, Vám zatiaľ prezradiť nemôžem … avšak, tí, čo ma už poznáte, to medzi riadkami vytušíte,” spúšťa napätie premiér.

Prvá položená otázka na jeho profile tak smeruje práve k mamičkám: “Ženy, matky nemajú len jednu prácu, ale v podstate zo zamestnania plynulo prechádzajú do práce druhej – rodinnej. Kým za prvú prácu sú ocenené mzdou, druhú robia z čistej lásky a, paradoxne, sú za ňu celoživotne potrestané nižšími mzdami (-20 %) voči mužom a nižšími dôchodkami. To všetko len preto, lebo sa rozhodli byť matkami,” reaguje na tému žien Matovič.

Premiér považuje finančné ohodnotenie žien- matiek za diskrimináciu a vydieranie. O minulých vládach republiky tvrdí, že sa spoliehali, že túžba ženy dať dieťaťu život je silnejšia ako volanie po spravodlivom finančnom docenení! “JE NAJVYŠŠÍ ČAS sa postaviť dôrazne na stranu matiek. Takže otázka – JE ČAS, alebo budeme na ženy- matky kašľať tak ako všetky vlády doteraz – od Mečiara po Pellegriniho?” pýta sa prekvapivo.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Igor Matovic | Foto: IG/igor_matovic_olano, canvas.com