Igorovi Matovičovi sa na summite Európskej únie v Bruseli podaril poriadny trapas, a to v priamom prenose. Video z jeho pokazeného príhovoru obletelo sociálnu sieť a Slováci mu to dali poriadne vyžrať. Premiér však na túto kauzu veľmi rýchlo zareagoval.

V Bruseli sa uskutočnilo jedno zo zasadnutí Európskej únie, pričom zástupcovia členských krajín diskutovali o pobrexitovej dohode a nových klimatických záväzkoch. Igorovi Matovičovi sa hneď po príchode podaril trapas, keď skomolil príhovor zameraný na dôležitosť životného prostredia počas živého vysielania.

Premiér po príchode na Slovensko zareagoval aj na svoje vystúpenie pred novinármi. ,,Nevedel som, či idem live a nevedel som, ako to funguje, tak som sa zabrblal. Keď z toho chce niekto robiť vedu, nech si ju robí, ale omnoho viac to povie o danom človeku,“ bránil sa na tlačovej konferencií, pričom bol z celej situácie na červenom koberci zmätený.

Predseda koaličnej strany OĽaNO sa taktiež vyjadril aj k svojej úrovni angličtiny, ktorú považuje za dostatočnú, aby dokázal komunikovať s inými politikmi. Podľa jeho slov sa dohovoril i s kancelárkou Angelou Merkelovou bez problémov, v dôsledku čoho nepovažuje za potrebné využiť služby tlmočníka.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/OĽaNO  |  Foto: FB/Peter Kmec, Igor Matovic, OĽaNO