Koronavírus a jeho vyčíňanie nepozná zľutovanie, pozitívne testovaný môže byť v pandemickom období doslova ktokoľvek. Niekedy dokonca bez ohľadu na to, ako človek dodržiava bezpečnostné opatrenia či pravidlá R.O.R (rúško, odstup, ruky) bez ohľadu na vierovyznanie, postavenie i oblasť pracovnej činnosti.

A tak sa stalo to, čo Igor Matovič hlásal ešte pred vyhratými voľbami a následnou funkciou premiérskej činnosti. Sľuboval ľuďom štát, kde si budú všetci pred zákonom rovní. A práve tento prísľub verejnosti sa premiérovi škaredo vypomstil, pričom obmedzil aj jeho samotného.

V utorok (3. novembra) sa na sociálnej sieti zaoberal prípadom hlavy Generálnej prokuratúry, ktorá sa napriek pozitívnemu výsledku testovania na ochorenie koronavírus dostavila do práce. „Pred voľbami sme ľuďom sľúbili Slovensko, kde si budú ľudia pred zákonom konečne rovní. Táto pani si však o sebe evidentne myslí, že je niekto viac,“ uviedol Matovič na adresu Viery Kováčikovej.

Dnes už je súčasťou Covidu aj samotný premiér: „Nuž… pravidlá musia platiť pre každého rovnako… Keďže som bol v kontakte s pozitívne testovaným … hlásim odchod do domácej karantény. Koniec hlásenia a držte sa,“ oznámil prostredníctvom sociálnej siete. Ako sa toto domáce väzenie odrazí na Matovičovom pracovnom nasadení sa uvidí počas najbližších dní.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/ Igor Matovic