Ikonický český herec Bolek Polívka sa narodil v roku 1949 vo Vízoviciach, obci neďaleko Zlína. Viac ako polovicu svojho života tak prežil v Československu, to sa definitívne rozdelilo, keď mal 43 rokov. Práve rozdelenie neniesol ľahko.

Obľúbený herec si minulý rok zahral vofilme, ktorého dej je zasadený práve do posledných chvíľ nášho spoločného štátu s Čechmi. Rodinná tragikomédia A máme, čo sme chceli sa do našich kín dostala už minulý rok v októbri.

„Rozdelenie sme prežívali so smútkom, pretože som mal k Slovensku vždy blízko,“ hovorí jedna z postáv v tomto filme a podobne smutný bol z tejto udalosti našich dejín aj Polívka, ktorý to mal ako “Moravák” na Slovensko len pár desiatok kilometrov. Vízovice sú totižto od najbližšie hraničného prechodu pol hodinu autom.

„Mali sme divadlo, ktoré chodievalo na Slovensko. Spolupracoval som s Milanom Lasicom, mám tu veľa priateľov. Pre mňa to bolo smutné. Mnohí z nás sme sa utešovali myšlienkou, že po rozvode môžeme byť priatelia, že niektoré manželstvá sa po rozvode dajú opäť dokopy, že mnohí ľudia sú po rozvode k sebe oveľa láskavejší, ako boli predtým. Boli to nádeje,“ povedal herec, ktorého si mnohí spoja s filmami ako Dědictví, Pelišky či seriálom Případy 1. oddělení.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Petr Kozlík Jr. (@petrkozlik_portraits)

Zdroj: Kafe.cz | Foto: YT/7 pádů Honzy Dědka