Peter Pellegrini prežíva aktuálne skutočne rozpačité obdobie. Radosť a pocity víťazstva sa striedajú s pocitmi strachu a smútku. Kto vie, či sa ubráni slzám behom slávnostného ceremoniálu.

6. apríla 2024 sa stal Peter Pellegrini víťazom 2. kola prezidentských volieb, keď zdolal svojho soka Ivana Korčoka jasnejšie, než ktokoľvek predpokladal. Už v tom čase ale vedel, že s jeho otcom je zle, veď napríklad aj v 1. kole volil z nemocnice.

Medzičasom prežíva Peter Pellegrini náročné obdobie, veď pred pár dňami takmer prišiel o život jeho dlhoročný politický partner Róbert Fico a teraz, sotva tri týždne pred inauguráciou, teda slávnostným ceremoniálnom, behom ktorého bude oficiálne nemovaný prezidentom SR, jeho otec naposledy vydýchol.

Podľa dostupných informácií bol jeho otec Otto Pellegrini, ktorý so svojou manželok žil v obci Králiky neďaleko Banskej Bystrice, dlhodobo chorý. Avšak nepochybne si želal vidieť inauguráciu svojho syna, a naopak, budúci prezident vidieť pri tomto akte naživo oboch rodičov. Premiérovi a jeho rodine prajeme veľa síl v týchto ťažkých chvíľach.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Peter Pellegrini (@peter_pellegrini)

Zdroj: | Foto: Depositphotos, IG/Peter.Pellegirni