Slovenská obchodná inšpekcia na svojej oficiálnej stránke sprostredkovala dôležitú informáciu spoločnosti, ktorá upozorňuje na jeden zo svojich produktov. Ide o druh oblečenia, ktoré je určené pre deti. Rodičia by preto mali skontrolovať, či tento módny kúsok nezakúpili aj svojej ratolesti.

Slovenská obchodná inšpekcia zverejnila varovanie zo strany spoločnosti Inditex Slovakia, s.r.o. sídliacej na Einsteinovej ulici v Bratislave. Ide o ,,falošnú hladkú košeľu so stojatým golierom a dlhými rukávmi pre deti” od výrobcu ISTAMBUL GOMLEK SAN. ICT. A.S., značka ZARA.

Číslo modelu je 6048/551/400 s krajinou pôvodu Turecko. Dôvodom stiahnutia z trhu je nebezpečenstvo úrazu v dôsledku niektorých gombíkov, ktoré nie sú dostatočne pripevnené ku košeli. Dieťaťu tak hrozí vážne riziko poranenia či pridusenia.

Kupujúci môže predmetnú košeľu reklamovať a následne mu budú vrátené peniaze, aj keď nemá doklad o kúpe výrobku. Spoločnosť sa verejne ospravedlnila zákazníkom a zároveň plánuje spustiť informačnú kampaň o detskom oblečení v predajniach aj na stránkach internetových obchodov.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: SOI  |  Foto: SOI, Depositphotos.com, Unsplash