Martina Jakubca poznáme ako speváka evergreenov, no nie je to tak dávno, čo sa pokúsil dostať do politiky. Kandidoval totiž na post župana bratislavského samosprávneho kraja, pričom voľby pre neho dopadli priam katastrofálne. Teraz je rozhodnutý opäť zabojovať, a to priamo o pozíciu prezidenta Slovenskej republiky.

Jakubec od minulého roka verejne vyhlasuje, že sa plánuje stať prezidentom. Na sociálnej sieti pravidelne presviedča fanúšikov, že práve on je ten vyvolený na post hlavy štátu. Nie je tak prekvapením, že pred pár hodinami zverejnil svoju oficiálnu kandidatúru.

Martin však nezabudol spomenúť aj svojich iných protikandidátov. ,,Radostne oznamujem, že tento týždeň odovzdávam kandidačnú listinu a podpisy do NR SR ako posledný kandidát na Prezidenta SR. Nemôžem sa pozerať na tých nevýrazných kandidátov, ktorí sú nadbytoční, vyžití a nemajú ucelenú koncepciu národného rozvoja. Tešíte sa na tieto udalosti, ktoré pohnú krajinu vpred?“ napísal na sociálnej sieti spevák.

Má to však zásadný háčik, o ktorom spevák veľmi dobre vie, a aj napriek tomu naďalej zavádza fanúšikov. Dôvodom je jeho vek. Podmienkou na kandidatúru za prezidenta je totiž, že daný kandidát musí mať v deň volieb minimálne 40 rokov. Umelec, obľúbený predovšetkým u dôchodcov, má však iba 35 rokov, čím nespĺňa jednu z hlavných podmienok.

Fanúšikovia Jakubca na tento fakt v minulosti upozornili, pričom spevák tvrdil, že mu jednoducho uvádzajú zlý vek. Podľa jeho slov má síce narodeniny 17. novembra, no nenarodil sa v roku 1983, ale o päť rokov skôr, a teda v roku 1978. Tejto historke sa však dá uveriť iba ťažko, keďže v katastri nehnuteľností mu svieti rok narodenia 1983.

Zdroj: Instagram/martinjakubec_official  |  Foto: Instagram/martinjakubec_official