Mikuláš Černák je za mrežami od roku 1997, pričom je odsúdený na doživotie. Má tak dostatok času na to, aby detailne sledoval osudy svojich ,,súputníkov“. Jedným z nich je Ján Kán, ktorý veril, že nepocíti policajné putá na rukách, avšak sudca mu ten pocit doprial!

Na verejnosť sa opäť dostala kauza vraždy poľského podnikateľa Grzegorza Szymaneka, ktorého v roku 1997 uniesli Černákovci. Pôvodne za neho pýtali výkupné, no jeho lokalita bola prezradená. Podľa obžaloby mu napokon samotný šéf banskobystrického podsvetia strelil z pištole do úst a následne jeho pravá ruka Ján Kán z tej istej zbrane strelil muža do hrudníka.

Súd ich v roku 2019 oboch uznal za vinných, no rodák z Brezna je odsúdený na doživotie, čo sudca považoval za dostatočné. Kán vtedy dostal osem rokov, pričom sa odvolal. Nadriadený súd napokon zrušil rozsudok v roku 2021 a celý prípad sa dostal na Okresný súd v Banskej Bystrici, na ktorom bol kriminálnik uznaný vinným a tentokrát dostal 10 rokov za mrežami.

Správy o rozsudku pre Kána sa dostali do uší aj 55-ročnému väzňovi, ktorý ho nazval zbabelcom. Podľa jeho slov iba vyplakáva a všetko hádže práve na neho. Pred sudcom mal dokonca vyhlásiť, že ide o pomstu zo strany Černáka za to, že mu nechcel pred osemnástimi rokmi pomôcť v podobe nepravdivej výpovede.

Aj keď nešetril posmechom na adresu bývalého spolupracovníka, dnes necíti už žiadny hnev a skôr ho ľutuje za zbabelé správanie. ,,Mrzí ma len to, že zabudol, čo sme si stále hovorievali, keď sme v 90. rokoch spolu pôsobili v štruktúrach organizovaného zločinu a porušovali zákony: ,Keď nás raz dostanú, musíme sa zachovať ako chlapi..’,“ prezradil bývalý šéf podsvetia, ktorý sa iba usmieva nad Kánovým 10-ročným trestom.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Mikuláš Černák  |  Foto: TV Markíza, FB/Mikuláš Černák, YT/NASTOPE.SK