Český hudobník Jaromír Nohavica je známy svojimi jedinečnými textami, ktorými dokáže dokonale popísať akúkoľvek tému. Jedným z jeho najslávnejších singlov je ,,Milionář“, ktorý kedysi pobavil celé Česko i Slovensko. Tentokrát však udrel na omnoho vážnejšiu nôtu.

V posledných mesiacoch čelí slávny spevák veľkej kritike zo strany médií i fanúšikov. Bol totiž označený za sympatizanta Ruska, keďže sa odmietol vzdať medaily od Vladimira Putina, no zároveň urobil benefičný koncert na podporu Ukrajiny. Zdá sa, že Nohavica chcel prejaviť svoj názor aj hudobne bez ohľadu na následky.

Pesničkárska legenda totiž pred pár dňami zverejnila novú skladbu, kde jasne naznačila, že západné krajiny nie sú schopné rozhodovať. Podľa textu si spomínané štáty radi počkajú na to, „co řekne pan prezident USA“. 69-ročný hudobník kritizuje, že tzv. Západ koná až potom, čo dostane zelenú od Bidena.

Jaromír sa okamžite dostal pod paľbu tvrdých výčitiek od odbornej, no aj laickej verejnosti. Taktiež načasovanie zverejnenia skladby bolo rozhodne nešťastné, i keď úmyselné. Nohavica ju totiž vydal pár dní po 17. novembri, a taktiež po udalosti, keď neznáma raketa zasiahla Poľsko. ,,Ta raketa byla Ukrajince nebo Rusa, počkáme, co řekne pan prezident USA,“ spieva v kontroverznej pesničke.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: echo24.cz, YT/Aby bolo jasno | Foto: YT/Jarek Nohavica, Pixabay | Video: YT/Jarek Nohavica