30-ročný anglický futbalový útočník Harry Kane patril k veľkým menám svetového futbalu už dlhé roky a prakticky od leta 2017 sa začalo hovoriť o jeho odchode z londýnskeho Tottenhamu, kde vyrastal od deviatich rokov.

Vedenie Tottenhamu ho ale odmietalo predať, pretože bol jeho klenotom. Neuspeli Manchester United, Real Madrid a ani Manchester City, ktorý mal v roku 2021 ponúknuť astronomických 130 miliónov libier (teda cca 150 miliónov eur).

Napokon Harry Kane ako najlepší strelec histórie klubu a druhý najlepší strelec histórie Premier League opustil klub až ako 30-ročný a jeho novým domovom sa stal Mníchov, kde oblieka dres Bayernu. Ten zaplatil 100 miliónov eur.

Kane často strieľal v Tottenhame aj cez 30 gólov za sezónu a jeho maximom bolo 41 gólov zo sezóny 2017-18. Dvakrát vyhral cenu pre najlepšieho strelca Premier League. Je už aj najlepším strelcom histórie anglickej reprezentácie.

Pri týchto všetkých superlatívoch je ťažké uveriteľné, že stále nezískal ani jednu tímovú trofej. Tottenham ani Anglickom totižto už poriadne dávno nič nevyhrali. V Bayerne by sa mu to ale malo splniť.

Niektorí očakávali, že Kane sa v nemeckej lige môže trápiť, keďže presun do inej krajiny nebýva pre mnohých jednoduchý. On ale nič také evidentne nerieši a len šestnásť duelov mu stačilo na to, aby zaznamenal už 20 gólov. Vyrazne tak prekonal aj sezónu 2017-18, keď na túto métu potreboval 23 zápasov. A lepší vstup do kariéry v Bayerne nemal nikto.

Zdá sa tak, že Kane bol skutočne celé roky mimoriadnym kanonierom a ak by hrával za lepší klub ako Tottenham, počet jeho kariérnych gólov mohol byť oveľa vyšší. On však celé roky nosil hrdo dres klubu, ktorému pomohol dostať sa do širšej európskej špičky. Klobúk dolu!

Zdroj: FB/Match of the day | Foto: Instagram/harrykane