V polovici marca oznámil Eduard Heger zásadnú informáciu pre všetkých dovolenkárov. Stopka vycestovania do zahraničia za účelom rekreácie ochromila cestovné kancelárie aj dovolenkárov, ktorí cestujú na vlastnú päsť. Dnes bola zverejnená nová vyhláška, ktorá nepoteší žiadneho dobrodruha.

Na dovolenku si ešte musíme počkať. Nová vyhláška, ktorá bola upravená po predĺžení núdzového stavu, určuje aj podmienky cesty do zahraničia za účelom rekreácie do 28. mája 2021. Osoby sa teda naďalej musia hodnoverným spôsobom preukázať, že sa pri záujme o prekročenie hraníc jedná o zamestnanecké povinnosti, a zároveň musia disponovať negatívnym výsledkom RT-PCR testu nie starším ako 7 dní alebo antigénového testu certifikovaného na území Európskej únie na ochorenie COVID-19 nie starším ako 7 dní.

Rovnako tak sa môže za účelom pracovných povinností vycestovať, ak táto osoba bola očkovaná mRNA vakcínou a od očkovania uplynulo 14 dní po 2. dávke, alebo ak táto osoba bola očkovaná vektorovou vakcínou proti ochoreniu COVID-19 a uplynuli 4 týždne po 1. dávke. Celé uznesenie vlády si môžete prečítať TU.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: rokovania.gov.sk | Foto: IG/eduardheger, canvas.com