Manchester United je aktuálne na 6. priečke anglickej Premier League, no od spokojnosti sú nielen fanúšikovia klubu ďaleko. Ukazuje sa, že ani v prípade tohoto klubu neplatí, že drahé posily musia byť aj kvalitnými posilami.

Prakticky od začiatku svojho pôsobenia na Old Trafford (2021) sa trápil Jadon Sancho, hoci mladý Angličan prišiel do klubu z Dortmundu za 85 miliónov eur a stal sa jednou z najdrahších posíl v histórii súťaže.

Všetko to vyústilo až do skutočnosti, že na jeseň 2023 odohral menej ako sto minút a v zime zamieril na hosťovanie späť do Dortmundu, kde ožíva. Anglické médiá tvrdia, že Sancho sa už na Old Trafford vráti len “zbaliť si kufre” a v lete definitívne táto jeho kariérna skúsenosť skončí.

Manchester United má chcieť za 24-ročného krídelníka 40 miliónov libier (cca 45 miliónov eur). V klube odohral 82 duelov s bilanciou 12 gólov a 6 asistencií, zatiaľ čo v Dortmunde predtým zažiaril už ako tínedžer a do svojho odchodu, keď mal 21 rokov, sa pýšil bilanciou 50 gólov a 64 asistencií v 137 zápasoch. Teraz má v troch dueloch dve asistencie.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Jadon Sancho (@sanchooo10)

Zdroj: Goal.com | Foto: IG/manchesterunited