Nevšedný prípad musí riešiť polícia. Vo Zvolene totižto už známy páchateľ zasiahol brokom zo vzduchovky 15-ročného školáka na futbalovom ihrisku v blízkosti školy. Čo sa ale stalo?

15-ročný chlapec si kopal na bránku na ihrisku so svojimi kamarátmi, keď odrazu zacítil, že ho niečo trafilo do ucha. Asi ani vo sne by mu nenapadlo, čo to bolo. Bol to už spomínaný náboj. Našťastie, nič vážne sa mu nestalo, hoci od oveľa väčším a možno doživotných následkov, ho delili len centimetre.

Ľudia po tom, ako sa včera (v piatok) táto správa šírila internetom, boli aj v komentároch na sociálnych sieťach pobúrení a nejednému nepochybne zovrela krv v žilách.

So zvláštnym vysvetlením ale prišiel strelec zo zvolenského sídliska, na ktorom sa incident udial. Samotný muž tvrdí, že sa o tom, že niekoho trafil, dozvedel až po tom, ako mu zvonila polícia na dvere.

Podľa jeho slov mal strieľať na šnúru na balkóne a ani by mu nenapadlo, že by niekoho mohol trafiť. Muž sa medzičasom údajne ospravedlnil otcovi chlapca. ktorý bol ošetrený v nemocnici. „Podľa našich zistení 45-ročný muž strieľal zo vzduchovky z okna bytovky na deti na ihrisko pod tamojšou základnou školou na Alexyho ulici. Zranil pri tom jedného z chlapcov,” informovalo mesto na sociálnej sieti.

„Prípad polícia objasňuje ako priestupok proti občianskemu spolunažívania,“ píšu Topky. Aký trest postihne 46-ročného muža, sa bude rozhodovať v ďalších dňoch.

Zdroj: Topky | Foto: FB/Polícia SR, Google Maps