Neodmysliteľnou súčasťou vianočných sviatkov sú rozprávky. Aj napriek tomu, že sa každý rok opakujú všetky filmové klasiky, vždy sa tešíme na ich pozeranie. No jeden z českých režisérov sa priznal, že nepatrí k obvyklému typu diváka.

[sociallocker]Každý z nás si Vianoce bez rozprávok ako Princezná ze mlejna či Z pekla štestí nevie predstaviť. Stali sa súčasťou vianočných sviatkov. No jeden z najznámejších režisérov, ktorý stojí za takýmito krásnymi rozprávkami sa priznal, že Vianoce neznáša.

Ide o Zdenka Trošku (63), ktorý sa priznal, že najkrajšie sviatky v roku sú pre neho tie najhoršie. ,,Nemám rád Vianoce, naozaj je to pre mňa najprotivnejší deň v roku. Prespím ho, prečítam, nepúšťam televíziu a hotovo,” prezradil český režisér pre Blesk.cz.

Troška priznal, že svoje rozprávky cez sviatky nepozerá a pozrie nové rozprávky režírované od svojich kolegov, zo zvedavosti. No aj napriek tomu, že Vianoce sa stali pre režiséra bezvýznamné, vianočný kapor nemôže chýbať. Pripravuje ho podľa receptu svojho najlepšieho kamaráta Karla Líbla.

Zdenek Troška sa teda na Vianoce neusmieva!

Zdroj: Vipstory.sk  |  Foto: Facebook.com
[/sociallocker]