Zdravotnícke zariadenia dlhodobo bojujú s vážnymi problémami spojenými s nedostatkom personálu. Situácia v niektorých krajoch je alarmujúca, pričom na to doplatia hlavne pacienti. Pred pár dňami dokonca musela byť uzatvorená detská jednotka intenzívnej starostlivosti.

Nitrianska fakultná nemocnica bojuje s nedostatkom sestier, ktoré ochoreli. Na detskom oddelení jednotky intenzívnej starostlivosti totiž pracuje päť špecializovaných sestier, no tri z nich ochoreli. O deti vo vážnom stave sa tak nemal kto postarať, v dôsledku čoho musela byť detská JIS uzatvorená. Ide pritom o jedinú JIS-ku v celom kraji, ktorá je určená pre detských pacientov.

Tí sú síce momentálne prijatí v nemocnici v Nitre, no v prípade potreby musia byť prevezení do Banskej Bystrice alebo Bratislavy. Do práce už nastúpili dve zdravotné sestry, no zároveň si zamestnanci čerpajú dovolenky.

V súčasnosti by bolo potrebné, aby na detskej JIS pracovalo aspoň 10 sestier, no tento scenár je čoraz viac nereálny. ,,Keďže dlhodobo fungujeme, čo sa týka personálu na hrane, aj čo sa týka sestier aj lekárov, ochorenie jedného alebo dvoch je vážny zásah do chodu kliniky,“ vysvetlil predseda Lekárskeho odborového združenia Peter Visolajský pre noviny.sk. Spomínaná JIS-ka bude predbežne zatvorená do konca augusta, no jej budúcnosť je stále neistá.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: noviny.sk  |  Foto: TV JOJ