Všeobecná úverová banka urýchlene reaguje na mimoriadne šírenie sa nového ochorenia koronavírusu. Berie do úvahy, že množstvo ľudí na istý čas môže prísť o zdroj príjmov, v dôsledku čoho sa rozhodla okamžite zakročiť.

VÚB banka podáva v ťažkom období pre mnohých Slovákov pomocnú ruku. V prvom rade daruje jednej z nemocníc respiračné prístroje v hodnote 84-tisíc eur, no obísť nemieni ani svojich klientov. V dôsledku rozhodnutia vlády o prerušení vyučovania si museli mnohí rodičia zobrať tzv. OČR alebo neplánované dovolenky, aby sa mohli postarať o svoje deti.

Množstvo ľudí tak príde o časť príjmov, pričom riešením môže byť solidárna ponuka banky. „Ako jeden z najväčších zamestnávateľov na Slovensku cítime potrebu pomôcť krajine a aj preto sme sa rozhodli všetkým našim klientom z dôvodu zníženia príjmov ponúknuť možnosť bezplatného odkladu splátok na 1 až 6 mesiacov,“ uviedol generálny riaditeľ VÚB banky Alexander Resch na oficiálnej stránke. Túto možnosť môžu využiť klienti, ktorí čerpajú spotrebný alebo hypotekárny úver, pričom si stačí podať oficiálnu žiadosť.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: vub.sk  |  Foto: Facebook/VÚB Banka, Pixabay