Štátna veterinárna a potravinová správa SR na svojej webovej stránke upozornila na nebezpečné kuracie mäso, ktoré bolo na predaj na slovenskom trhu. Rozbor spomínaného preukázal vážne nedostatky, ktoré môžu ohroziť zdravie spotrebiteľov.

Na slovenský trh sa znova dostalo nekvalitné poľské mäso, ktoré bolo na predaj v prevádzke Domäsko s.r.o. na Lieskovskej ceste v Lieskovci. V predajni sa uskutočnila úradná kontrola potravín, v dôsledku čoho našli hygienici vážne nezrovnalosti.

V tomto prípade ide o ,,kurací stehenný plátok chladený, DS: 31.7.2023 a 7.8.2023, krajina pôvodu: Poľsko, výrobca: CEDROB s.a., Ujazdówek 2A, 06-400 Ciechanów, Poľsko“. Mikrobiologickou analýzou vzorky bola zistená prítomnosť baktérií druhu ,,Salmonella Enteritidis“ v dvoch z piatich vzoriek.

Z Poľska bolo dovezených 8 400 kilogramov mäsa, ktoré môžu byť pre spotrebiteľov nebezpečné. Hygienici nariadili okamžité stiahnutie z trhu a prevádzkovateľ má taktiež povinnosť informovať klientov o nevyhovujúcom výrobku, ktorý predal nič netušiacim zákazníkom.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: ŠVPS SR  |  Foto: Unsplash, Pexels