Juraj Droba ako predseda Bratislavského samosprávneho kraja sa rozhodol riešiť problém, ktorý trápi tisícky Slovákov od polovice novembra 2021. S riešením sa pochválil aj na sociálnej sieti, kde občanom oznámil dobrú správu. Namiesto vďaky sa však dočkal veľkej kritiky!

Pri rakúskych hraniciach žijú tisícky Slovákov, ktorí za prácou musia dochádzať. Dopravca Slovak Lines však zrušil jedinú autobusovú linku v novembri 2021. Mnohí slovenskí občania sa tak bez auta nedokázali niekoľko mesiacov dostať do Hainburgu či Bratislavy, kde pracujú, a taktiež deti mali problém cestovať do školy.

Juraj Droba pred pár dňami vyhlásil, že chce linku znova obnoviť, pričom by ju financovalo mesto Bratislava a Dolné Rakúsko. ,,Ak všetko pôjde podľa plánu, od nového školského roka, teda od 5. septembra, budú autobusy opäť jazdiť,“ oznámil na sociálnej sieti s poďakovaním za trpezlivosť pri riešení problému. Župan Bratislavského samosprávneho kraja sa však dočkal veľkej kritiky. Ľudia ho začali obviňovať, že sa iba snaží získať podporu pri blížiacich sa komunálnych voľbách, ktoré sa uskutočnia 29. októbra.

Podľa ich komentárov má ísť iba o veľké sľuby, ktoré sa nenaplnia. ,,Voľby sú už za rohom, tak treba ľuďom zalepiť oči sľubmi. Ani by ste to neriešili, keby vám tento rok nešlo o krk,“ napísala nahnevaná Petra. Člen strany SaS pôvodne nechcel reagovať, no niektoré z názorov ľudí sa ho výrazne dotkli. ,,Fakt ani kúsok vďaky? Fakt to nie je povinnosť BSK, zabil som s tým mrte času, dosiahol som výsledok a som nazlostený,“ priznal svoj hnev Droba, ktorý zostal z diskusie na sociálnej sieti vykoľajený.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj | Foto: FB/Juraj Droba