Katastrofa v centre Paríža: Najromantickejší symbol mesta pohltili plamene!

Dátum:

Ľudí z celého sveta dnes zasiahla mimoriadne šokujúca správa, ktorá hovorí o masívnom požiari v najromantickejšom mieste Paríža. Katedrálu Notre-Dame zachvátili plamene, pričom príčina požiaru doposiaľ nie je známa.

Chrám Matky Božej v Paríži je snáď najikonickejším symbolom hlavného mesta Francúzska, pričom s jeho výstavbou sa začalo už v roku 1163. Práve 15. apríla okolo šiestej hodiny popoludní však zachvátili katedrálu plamene a ako uvádzajú zahraničné zdroje, doposiaľ sa zrútila hlavná veža a krátko pred deviatou hodinou i strecha objektu.

Ako uvádza portál bfmtv.com, približne o 18.50 zachvátili plamene vrchnú časť chrámu, pričom požiar môže súvisieť s renovačnými prácami na budove. Katedrála, ktorá leží na ostrove Île de la Cité na rieke Seina, patrí k najnavštevovanejším a najkrajším pamiatkam francúzskej gotickej architektúry.

Obrovské nešťastie už komentovalo množstvo predstaviteľov nielen Francúzska, ale aj mnohých svetových krajín. Okrem prezidenta Emmanuela Macrona, ktorý zrušil svoj program a presunul sa na miesto nešťastia, sa k požiaru vyjadril aj americký prezident Donald Trump. „Je to tak hrozné sledovať masívny požiar v Katedrále Notre-Dame. Pravdepodobne by mali použiť hasiace lietadlá na jeho zlikvidovanie. Treba konať rýchlo!”

Okolie chrámu je momentálne evakuované, pričom podľa doterajších zistení neboli zranené žiadne osoby. V budove, v ktorej sa nachádza množstvo artefaktov a pamiatok, sa momentálne plamene rozšírili aj do ďalších častí, pirčom hovorca katedrály vyjadril pochybnosti, či sa podarí zachrániť aspoň klenbu Notre-Dame.

Zdroj: CBS.com, CNN, Twitter | Foto: Twitter

Zara
Šéfredaktorka, ktorej vášňou je písanie článkov a starostlivosť o chod magazínu. Nemá problém s akoukoľvek zaujímavou i potupnou témou, pretože žurnalistika je smer, ktorému sa chcela venovať od útleho detstva. Zn.: Vždy v centre diania s očami na stopkách! :)

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

AKTUÁLNA SPRÁVA! Obľúbená módna značka na Slovensku končí!

Nie je žiadnym tajomstvom, že pandémia koronavírusu výrazne zasiahla...

Odhodila zábrany: Vo vysokom štádiu tehotenstva sa ukázala celkom NAHÁ!

Podnikateľka a influencerka Zuzana Strausz Plačková potvrdila vo februári...

Tvrdá rana pre Matoviča: Táto strana ho prestala podporovať!

Pred parlamentnými voľbami 2020 spolu plánovali vytvoriť novú vládu,...

Filmový svet v slzách: Známy herec ZOMREL náhle počas natáčania!

Filmový svet skončil v slzách po náhlej a nečakanej...