Speváčka Katy Perry si už roky chce kúpiť istý kláštor a urobiť z neho luxusné sídlo. Rehoľným sestrám sa ale jej plány nepozdávajú a radšej by svoju rezidenciu videli v rukách niekoho iného. Tvrdohlavá Katy spor dotiahla až pred súd.

Ešte v roku 2010 prejavila speváčka záujem o kúpu kláštornej rezidencie v Los Angeles. Tamojšie mníšky spočiatku s predajom súhlasili, no keď sa dozvedeli, kým vlastne Katy je, a hlavne, aký vedie život, rozmysleli si to a pokúsili sa predaj zrušiť. Pre ortodoxných kresťanov je Katy hriešnicou, ktorá propaguje nemravnosť. Spor medzi ňou a mníškami riešil dokonca i pápež.

Súd ešte pred dvoma rokmi vyhrala Katy, keď jej sudca uznal právo na kúpu kláštora, za ktorý ponúkla 14 a pol milióna dolárov. Mníšky sa však odvolali. Posledné pojednávanie v tejto veci sa konalo v piatok 9. marca. Sestra Catherine Rose Holzman (†89) z rádu Nepoškvrneného srdca Panny Márie naň prišla vypovedať. Vysoký vek a obrovské odhodlanie rehoľníčky sa zjavne podpísali na jej zdraví. Predtým by nikoho nenapadlo, ako to nakoniec skončí. Catherine zomrela priamo na pojednávaní. Z tohto dôvodu bol celý prípad, v ktorom mala Kate navrch, pozastavený.

Ešte predtým robila rozhovor s televíziou Fox 7, v ktorom speváčku vyzvala: “Katy Perry, prosím, zastavte to. Nerobí to dobro nikomu a zraňuje to veľa ľudí.” 

Zdroj: cbsnews.com | Foto: youtube, facebook