Venca Konopník bol jednou z hlavných postáv trilógie Slunce, seno. Objavil sa vo všetkých častiach. Meno jeho protagonistu ale pozná len málokto a taktiež len málokomu napadne, kde sa vlastne po trilógii vytratil.

Podľa informácií webu Dotyk.cz sa aj do samotného Slunce, seno dostal skôr náhodou, keďže herecký amatér prišiel z neďalekých Strakoníc do dedinky Hoštice len preto, že za účasť v komparze mal dostať 100 korún československých, čo bola na tú dobu celkom pekná suma, trebárs ako dnes 50 eur.

Nevedno, kto mal hrať Vencu pôvodne, poprípade, čo je na tom skutočne pravdy, no realita je taká, že Broněk Černý, ako znie Vencovo skutočné meno, si behom ôsmych rokov medzi prvým a tretím dielom Slunce, seno zahral aj v ďalších filmoch. Avšak následne sa po ňom “zľahka zem”.

Príchod odnikiaľ, smutný koniec: Vedeli ste TOTO o doktorovi Kájovi?

V čase natáčania poslednej časti pritom nemal ani 30 rokov a pred sebou mohol mať ešte desiatky účinkovaní vo filmoch. Avšak podľa dostupných informácií sa Broněk rozhodol pre “normálny život”, s manželkou má dve dnes už dospelé deti a väčšinu života sa živil ako vodič nákladného auta či kamiónu. “Venca” stále žije, v roku 2024 oslávi 63. narodeniny.

TAKTO VYZERÁ DNES (FOTKA STARÁ CCA 2 ROKY)

Zdroj: Dotyk.cz | Foto: YT/PEPIK CZ