Futbalový Slovan čaká jar na troch frontoch. Zatiaľ, čo v Niké lige to má rozbehnuté na šiesty titul v rade, v Slovnaft cupe je taktiež favoritom a určite by rád vyradil minimálne prvého jarného súpera aj v Konferenčnej lige. Posilní sa Slovan?

Zatiaľ je istý akurát tak jeden významný odchod, zatiaľ čo panujú aj “obavy” o možný odchod hviezdneho útočníka Čavriča, ktorý má mať na stole ponuky, ktoré sa v jeho veku (30 rokov) z finančného hľadiska ťažko odmietajú a Slovan ich vrámci udržania ekonomických ukazovateľov nie je schopný momentálne dorovnať.

Avšak kto by mohol srbského ostrostrelca nahradiť? Už cca rok sa hovorí o spojení Róbert Polievka a Slovan Bratislava. Táto sága pomaly začína pripomínať nejakú telenovelu, no aj tentokrát so smutným koncom pre celok z hlavného mesta.

Ivan Kmotrík priznal, že s Banskou Bystricou sa nedokázali dohodnúť a 27-ročný rodák z Krupiny si dres Slovana na jar 2024 neoblečie. Dôvody sú na to tri.

„S vedením Banskej Bystrice sme sa nezhodli v kľúčovej otázke. My sme ho chceli získať na hosťovanie s opciou, oni sú ho ochotní jedine predať,“ povedal pre TV Markíza generálny riaditeľ “belasých”.

Prekvapenie: Mladý Slovák sa stal posilou klubu AC Sparta Praha!

Ako priznal, Slovan by ho kúpil, no nie za takú vysokú sumu, akú zaňho požaduje stredoslovenský klub (špekuluje sa o sume blížiacej sa k miliónu eur). A neochota Slovana zaplatiť rovno spočíva aj v skutočnosti, že Polievka sa vlastne mimo Banskej Bystrice nikde nepresadil a nechcú v klube riskovať, že v špecifickom prostredí Slovana by možno najdrahšia posila histórie zlyhala.

Doplníme, že Polievka už v mladosti skúšal šťastie napríklad v Žiline či Dunajskej Strede, zatiaľ čo v reprezentačnom drese dostal šancu deväťkrát medzi seniormi a nestrelil ani gól.

Zdroj | Video: TV Noviny | Foto: YT/ŠK Slovan Bratislava