Súčasťou uvoľnení prísnych opatrení v boji proti koronavírusu bolo aj otvorenie kostolov. Kňazi však stále majú obmedzené možnosti, ako vykonávať bohoslužby. Niektorí z nich sa však fantasticky vynašli.

Kostoly opäť otvorili svoje brány pre veriacich, no pri vstupe do božieho stánku je nutné vydenzifikovať si ruky alebo mať jednorazové rukavice. Taktiež musí byť medzi veriacimi 2 metrový odstup a odporúča sa nespievať, ale iba recitovať. Epidemiológovia zároveň odporúčajú, aby mali seniori nad 65 rokov osobitné bohoslužby.

Opatrenia na Slovensku sú momentálne veľmi podobné aj so zahraničnými krajinami. Krsť dieťaťa sa však pre mnohých farárov stal veľkým problémom. Podľa kresťanských pravidiel by mali dieťa držiac v rukách ponoriť do svätenej vody. Vzhľadom na bezpečný odstup to však nie je možné.

Jeden z kňazov dostal fantastický nápad, ktorým inšpiroval aj ostatných. V daný moment totiž dieťa krstí síce svätenou vodou, no prostredníctvom vodnej pištole. Humorná situácia pobavila aj rodičov a iba niekoľko mesačné bábätko vôbec neplakalo. Farári sa tak úžasne prispôsobili aktuálnej situácií.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Cynthia Holmberg Henschen, A Current Affair  |  Foto: FB/Cynthia Holmberg Henschen, A Current Affair, Twitter, Pixabay