Kobyla Jenny sa stala miláčikom celého mesta: TOTO robí každé ráno!

Dátum:

Kone patria k najstarším “domácim“ zvieratám a málokto vie, že majú perfektne vyvinutú pamäť. Potvrdzuje to aj kobyla Jenny, ktorej obyčajná stajňa na život jednoducho nestačí. Vďaka svojej povahe a tvrdohlavosti sa tak stala miláčikom mnohých obyvateľov mesta.

Kobyla Jenny je poriadny “kvietok“, keďže každé ráno sa v nemeckom Frankfurte vydá na dlhú prechádzku, úplne sama. Majiteľka koňa má už 79 rokov a nemá sily, aby na nej mohla jazdiť. Snažila sa jej preto vytvoriť aspoň dostatočný výbeh a stajňu, no to zvieraťu evidentne nestačilo a vždy sa dostalo do mesta.

Jej úteky boli natoľko časté, že si na ňu zvykli už aj miestni obyvatelia, ktorí jej sem-tam dajú nejakú maškrtu, a dokonca po nej aj poupratujú. Niekoľkokrát sa však stalo, že turistov kôň v uliciach natoľko šokoval, že zavolali políciu. Jenny má tak k ohlávke pripevnený oznam v znení: ,,Volám sa Jenny. Neušla som, iba kráčam. Ďakujem.“

Za 14 rokov jej dlhých prechádzok doposiaľ nedošlo k žiadnemu incidentu, a dokonca je pod kontrolou veterinárky. Po krátkom výlete v meste sa vždy vráti spokojná do svojho výbehu, kde sa o ňu už postarajú zamestnanci majiteľky.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: stuff.co.nz | Foto: Facebook/Keith Anderson

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Slovenský spevák priznal ROZVOD: Hneď zbalil známu speváčku!

Úspešný spevák, ktorému sa nielenže podarilo prebojovať medzi finalistov...

Slovenská športová legenda KONČÍ: Emotívna rozlúčka plná sĺz!

Slovenský futbal sa v sobotu niesol v znamení lúčenia,...

TRAGÉDIA v Modre: O život prišiel mladý muž († 28)!

K veľkej tragédii došlo v sobotu v popoludňajších hodinách...

Založí si rodinu? Bezdeda priznal smelé plány s 22-ročnou priateľkou!

Nestarnúci spevák Tomáš Bezdeda už roky priznával, že túži...