Female driver causing an accident on the road

Posledný deň roka je úzko spätý nielen s bujarými oslavami a bilancovaním, ale aj s alkoholom. Množstvo Slovákov neváha na Silvestra požívať promile už od skorého rána, pričom polnočným šampanským slávnosti ani zďaleka nekončia.

31. december je pre tisíce Slovákov dňom, kedy zahadzujú všetky svoje starosti a s mokom v pohári sa naplno oddávajú silvestrovským oslavám. Spoločnosť rodiny a priateľov, dobré jedlo a zábava podporujú požívanie alkoholických nápojov, čo však môže mať pre váš organizmus fatálne následky.

Kým drvivá väčšina nepokúša šťastenu a za volant si sadá až v dostatočnom časovom odstupe, mnohí sú už po pár hodinách presvedčení, že sú triezvi a schopní šoférovať. Zostatkový alkohol vám pritom ostáva v organizme dlhé hodiny od požitia posledného dúška, a preto je nevyhnutné, aby ste boli obozretní. Na štyroch kolesách totiž neohrozujete len seba, ale aj ostatných vodičov či chodcov, pričom už len malý náznak promile môže spôsobiť doslova katastrofu.

Po akom čase sa vám teda odbúra z tela alkohol? Kým u mužov ide o tieto časy, ženám to trvá v priemerne 1,6 krát dlhšie.

Zdroj: ruvztn.sk