Slováci musia každý deň bojovať s obrovskou infláciou, ktorá zahŕňa zdražovanie potravín či pohonných látok. O pár mesiacov sa ešte budú musieť popasovať s prichádzajúcou energetickou krízou. O to viac je prekvapujúce, keď sa predseda parlamentu Boris Kollár presúva po Slovensku vrtuľníkom.

Uplynulý víkend do Rimavskej Soboty zavítal Boris Kollár spoločne s ministrom práce, sociálnych vecí a rodiny Milanom Krajniakom. Stretli sa s Jozefom Šimkom, ktorý kandiduje aj v nadchádzajúcich voľbách a nedávno sa dokonca stal členom strany Sme rodina. Primátor príchod svojho šéfa zdokumentoval a zábery zverejnil na sociálnej sieti.

Z fotiek je zrejmé, že predseda parlamentu so svojím kolegom priletel vrtuľníkom. Po príchode na futbalový štadión sa presunuli na radnicu mesta a následne sa vydali do mestskej záhrady, kde sa konal „Deň s rodinou“. Veľkolepý príjazd do slovenského mesta v čase maximálneho šetrenia šokoval mnohých Slovákov, keďže obaja spomínaní politici upozorňujú, aké dôležité je utiahnuť si opasky.

Kollár sa však pokúsil svoje konanie vysvetliť. ,,Prečo som letel? O tom rozhoduje môj protokol podľa pracovnej náplne času a vzdialenosti. Včera (15. októbra) som mal viacero pracovných povinností na celom území SR a podľa presunov a vzdialenosti sa protokol rozhodne, či použijeme auto, vrtuľník alebo lietadlo,“ vysvetlil pre plusku.sk, pričom náklady za let bude hradiť ministerstvo vnútra.

Politológ Jozef Lenč považuje konanie šéfa strany Sme rodina za minimálne nerozumné. ,,Je to papalášizmus a nerozumné v čase, keď sa hovorí o kríze a inflácii, aby politici “brauzovali“ po Slovensku na vrtuľníku,“ myslí si odborník. Taktiež upozornil, že politik nemôže zneužívať štátne prostriedky na podporu svojho kandidáta v komunálnych voľbách.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: pluska.sk  |  Foto: FB/Boris Kollar, Jozef Šimko