Vo vláde končí ďalší minister zo strany OĽaNO. Na utorkovej tlačovej besede to sám oznámil pred prítomnými novinármi. Zdôraznil, že išlo o jeho osobné rozhodnutie, o ktorom netušia ani členovia strany OĽaNO, ktorí sa to mali rovnako dozvedieť až z jeho aktuálnej tlačovky.

Vo vláde sa rozhodol skončiť Ján Mičovský zo strany OĽaNO. Minister pôdohospodárstva na utorkovej tlačovej besede zdôraznil, že ide o jeho osobné rozhodnutie, o ktorom netušili ani členovia strany. Dôvodom demisie, ktorú plánuje podať v posledný májový deň, je obvinenie Gabriely Bartošovej ako šéfky Slovenského pozemkového fondu spolu s finančníkom Kvietkom. Do funkcie ju totiž dosadil pred rokom práve Mičovský.

Bartošová má byť obvinená v korupčnej kauze ešte z obdobia vládnutia Smeru, SNS a Mostu a stíhaná na slobode za skutok, ktorý sa mal údajne udiať ešte v rokoch 2016 – 2019, keď bola podriadenou bývalej šéfky SPF Šklíbovej. Šklíbová skončila rovnako v rukách polície. Závažné skutočnosti tak dohnali svedomie ministra k odstúpeniu z funkcie.

Voliť v tejto situácii alternatívu, že sa radšej spreneverím protikorupčným zásadám, ktoré ma dostali na toto miesto, rozhodol som sa, že niečo také je nezlučiteľné s mojím svedomím,“ uviedol. Dodal však, že zatknutie jeho nominantky Bartošovej je dôkazom, že na polícií momentálne platí „padni komu padni“, keďže sa nikto nepokúsil exšéfku SPF pred vyšetrovaním zachrániť. Ján Mičovský bude naďalej pôsobiť ako poslanec v parlamente, pričom sa ako o jeho nástupcovi na poste ministra hovorí o tajomníkovi Martinovi Feckovi.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: YT/HNtelevízia  │ Foto: FB/Televízia JOJ, FB/Ján Mičovský