Vianočné sviatky i príchod nového roka sa niesli v duchu mimoriadne teplého počasia. Mnohí z nás už ani nedúfali, že príde k výraznému ochladeniu či intenzívnemu sneženiu. Meteorológovia sú však presvedčení, že sa čoskoro dočkáme poriadnej snehovej nádielky. 

Počasie na našom území je teplé, pričom pripomína skôr prichádzajúcu jar. Mnohé lyžiarske strediská majú vážne problémy a niektoré už dokonca museli svoje brány zatvoriť. Po snehu totiž niet ani stopy. Namiesto snehovej nádielky sa boríme v blate po výdatných dažďoch.

Podľa predpovede sa na vlnu zrážok budeme musieť pripraviť aj na začiatku týždňa. Priemerne má spadnúť 5 až 10 mm zrážok, no na východe Slovenska sa očakáva až 20 mm zrážok. Najviac dažďa môžeme očakávať v Banskobystrickom kraji.

Husté lejaky má však už koncom týždňa nahradiť sneženie aj v nižších polohách. ,,Snežiť by malo od 700 metrov, pričom na strednom Slovensku bude hranica výrazne nižšie a najnižšie bude v Banskobystrickom kraji, kde by malo snežiť už od 400 metrov,“ avizuje imeteo.sk. Meteorológovia očakávajú v oblasti Gemera až 20 cm snehu. Na horských priechodoch tak môže byť veľmi nebezpečný terén.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: imeteo.sk | Foto: imeteo.sk, Pixabay