Diskusia na tému vojny na Ukrajine, ktorá prebiehala v kultúrnom dome v Michalovciach, skončila aj ostrejším tónom. Jeden z pozvaných poverených ministrov Rastislav Káčer venoval rázne slová priamo do publika, kde sa pravidelne ozývali kritické pokriky. 

Poverený minister obrany Jaroslav Naď, ktorý nedávno čelil aj nepríjemnému vyhrážaniu, spolu s povereným ministrom zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Rastislavom Káčerom zavítali na východ Slovenska. V kultúrnom dome v Michalovciach absolvovali diskusiu pod moderátorským vedením Gabriely Kajtárovej.

Rozhovoru na tému “Rok ruskej vojny proti Ukrajine – čo to znamená pre Slovensko?” sa zúčastnili aj diváci, pričom niektorí z nich začali na ministrov pokrikovať slová ako “Hanba” či “Vlastizradcovia”. Minister Káčer sa ich snažil uzemniť a okamžite reagoval: “Mne to nevadí, že tu sú. Ja som rád, že prišli. Nech si vypočujú, aká je pravda,” uviedol so slovami, že ak by takto vykrikovali počas politickej debaty v Rusku, skončili by v base.

Rovnako minister Naď dodal, že Slovensko je už roky predmetom dezinformačnej vojny, ako aj propagandy. Po tom, čo výkriky niektorých prítomných neprestávali ani neskôr, však zvolil minister Káčer razantnejší tón. “Tí starí otcovia v SNP by sa tak za vás hanbili, dogrcali by sa z vás, keby vás videli. A taký Štefánik s legionármi, ktorí bránili našu južnú hranicu, tí by sa v hrobe obracali, keby takýchto podliakov tu videli,” rozohnil sa politik a po jeho slovách sa ozval búrlivý potlesk.

Zároveň apeloval na verejnosť aj v tematike ruskej agresie a nášho vlastenectva. Celý priebeh diskusie si môžete pozrieť vo videách nižšie. Jaroslav Naď na svojom profile sociálnej siete následne zverejnil, že skupina diskutérov, ktorí po politikoch pokrikovali, boli vopred nachystaní. “Aj tu v Michalovciach to bola iba vopred zorganizovaná skupina, asi tretina zúčastnených,” podotkol.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: YT/Denník N  | Foto: FB/Zomri