Pandémia a znížený predaj tovaru sa podpísali u viacerých firiem pod ekonomickú krízu. Niektoré spoločnosti sú dokonca nútené k definitívnemu odchodu z trhu. Jednou z nich je podľa najnovších informácii aj obľúbená značka oblečenia, ktorá má na Slovensku čoskoro končiť.

Pred niekoľkými mesiacmi ohlásil na Slovensku koniec činnosti Orsay a najnovšie sa pridáva ďalšia obľúbená módna značka oblečenia. Ako informuje portál Hospodárske noviny, končiť má aj reťazec Tally Weijl. Spoločnosť sa sama posiela do konkurzu, pričom súd začína konkurzné konanie voči dlžníkovi.

Proti tomuto uzneseniu odvolanie nie je prípustné,“ píše sa v Registri úpadcov. Dôvodom odchodu zo Slovenska majú byť náročné a neúspešné roky materskej firmy počas pandemického obdobia. Firma spadla podľa portálu Finstat vo svojich obratoch zo 4 miliónov eur z obdobia pred pandémiou na čosi vyše jeden milión eur v priebehu pandémie. Tally Weijl je švajčiarska značka so 40-ročnou tradíciou, ktorá na slovenskom trhu pôsobila od roku 2008.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: hnonline.sk  | Foto: FB/TALLY WEiJL