KONIEC v RTVS: Po reportáži o Ukrajine a Rusku dal výpoveď!

Dátum:

Po stredajšej reportáži vo Večerných správach a komentároch na RTVS, kde hosť Ján Čarnogurský odprezentoval hoaxy o Rusku, došlo v televízii k nečakanému zvratu. Výpoveď podal riaditeľovi Rezníkovi samotný riaditeľ sekcie spravodajstva a publicistiky RTVS Vahram Chuguryan.

V stredajšej relácii RTVS Večerné správy a komentáre sa ako hosť deň po Putinovom schválení separatistických republík objavil Ján Čarnogurský. Ten ako šéf Slovensko-ruskej spoločnosti a člen Valdajského diskusného klubu odprezentoval ruské hoaxy, pričom za jeho prejavom nenastala žiadna reakcia moderátorky. Po relácií nasledovala kritika zo strany politikov, no aj verejnosti.

Nešlo pritom o prvý podobný prešľap televízie za poseldné obdobie. Na škandál upozornil aj europoslanec Vladimír Bilčík, ktorý riaditeľa Rezníka verejne vyzval, aby odvolal z funckie riaditeľa Sekcie spravodajstva a publicistiky RTVS Vahrama Chuguryana. Chuguryan sa zviditeľnil aj v roku 2018, keď po vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej odmietal, aby redaktori nosili odznak #allforjan. Taktiež bol jedným z hlavných dôvodov, pre ktorý odišlo z televízie viacero známych tvárí.

Podľa informácií portálu Omédiách dal Chuguryan na stôl Rezníka výpoveď. Na jeho miesto dočasne nastúpi Attila Lovász, ktorý je v súčasnosti riaditeľom sekcie národnostného vysielania RTVS. „Rešpektujem rozhodnutie Vahrama Chuguryana. Ďakujem mu za prácu a nasadenie venované spravodajstvu a publicistike RTVS a výsledky, ktoré spravodajstvo RTVS dosiahlo v rámci sledovanosti aj v prieskumoch dôveryhodnosti počas jeho pôsobenia,“ uviedol Rezník.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: omediach.sk, FB/Vladimír Bilčík │ Foto: RTVS

Retro
Prináša čitateľom témy, ktoré hýbu Slovenskom. Zbiera pre vás čerstvé novinky,, udalosti a zaujímavosti.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Minister školstva oznámil žiakom novinku: Tieto prázdniny sa RUŠIA!

Ministerstvo školstva pred pár týždňami prišlo s návrhom, ktorý...

Boris Valábik má toho dosť: Oficiálne končí na…!

Boris Valábik v roku 2017 oficiálne ukončil aktívnu hokejovú...

POLÍCIA zadržala známeho slovenského rapera: V aute mal mať…!

Nedávno zadržala polícia slovenského rapera Karla, ktorý mal pri...

Plačková má smolu: Na letisku ju opäť odchytila POLÍCIA!

Zuzana Plačková si len pred pár dňami mohla spolu...