Mnoho Slovákov sa teší zo skutočnosti, že opatrenia v súvislosti s koronavírusom sa budú stále viac uvoľňovať a všetci sa postupne vrátime do pôvodných koľají bežného života. Najnovšie slová Igora Matoviča však znejú skôr ako varovanie.

Aj keď sa Slováci aktuálne tešia z ďalšieho uvoľňovania opatrení, Igor Matovič zverejnil len pred pár hodinami slová, ktoré zrejme mnohých veľmi nepotešia. Premiér totiž obyvateľov varuje pred situáciou s koronavírusom, ktorá panuje v ostatných krajinách.

Užívajme si plody svojej zodpovednosti, ale majme stále napamäti, že hrozba naďalej na nás číha. Slovensko je po zdravotnej stránke európskou 1*, ale celosvetovo vírus zďaleka neustupuje – práve naopak – po stabilnom apríli, celý máj výrazne naberá na sile,” znie znepokojivá prognóza.

Ako dôkaz prikladá Matovič aj graf, ktorý znázorňuje, že v posledných dňoch sa celosvetovo počet nových prípadov zvýšil. “Tu je graf, z ktorého je vidieť, že z aprílového štandardu +- 75 tisíc denných nových prírastkov ochorenia, sa svet blíži k 100-tisíc prípadov denne. Vážme a chráňme si to, čo sme spoločnými silami dosiahli. Buďme naďalej ostražití pri akomkoľvek stretnutí s cudzími ľuďmi, najmä tými, ktorí boli v zahraničí,” dodáva na záver.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj │ Foto: Facebook/Igor Matovic