Krajčí po rokovaní: TAKTO dlho si počkáme na uvoľňovanie obmedzení!

Dátum:

Brífing Mareka Krajčího po rokovaní vlády priniesol zásadné zmeny aj v termínoch a podmienkach, za akých sa budú aktuálne opatrenia sprísňovať alebo uvoľnovať. Kým sprísnenie príde do platnosti vždy týždeň po vyhlásení zhoršeného stavu, na uvoľnovanie sa bude čakať nie jeden, ale rovno dva!

O tomto „zlepšováku“ informoval minister zdravotníctva, pričom nové dáta budú rezortom zverejňované po novom nie v piatky, ale v utorky. „Pokiaľ sa zmení situácia v jednotlivých regiónoch, tak keď sa zmení k horšiemu, tak tieto údaje budú platné od pondelka budúceho týždňa. Pokiaľ by bol trend k lepšiemu, tak budúci týždeň v utorok ešte musí byť potvrdený tak, aby ten zlepšujúci trend bol potvrdený potom až ten ďalší pondelok, teda v pondelok o dva týždne, pokiaľ sa prvýkrát tento trend zachytí,“ vysvetľuje minister zdravotníctva.

Krajčí zároveň hovorí, že mnohí epidemiológovia označujú nový typ koronavírusu za ďalšiu epidémiu. Zároveň avizuje, že čím uvoľnenejšie budú opatrenia, tým bude vyššia prevaha práve tejto novej mutácie Covidu.

Situácia je vážna najmä v Bratislave. Napriek zákazu vychádzania a prísnym obmedzeniam sa zvýšilo aj efektívne reprodukčné číslo šírenia koronavírusu. Karanténa sa z pôvodných desiatich dní predlžuje na 14-dňovú izoláciu aj pre tých, ktorí prišli zo zahraničia, ale i pre tých, ktorí prišli do kontaktu s pozitívne testovaným človekom. Kým v pôvodnom uznesení bolo možné podstúpiť test po piatich dňoch karantény, momentálne je táto možnosť posunutá na ôsmy deň izolácie.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj | Foto | Video: YT/HNtelevízia

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Minister školstva oznámil žiakom novinku: Tieto prázdniny sa RUŠIA!

Ministerstvo školstva pred pár týždňami prišlo s návrhom, ktorý...

Boris Valábik má toho dosť: Oficiálne končí na…!

Boris Valábik v roku 2017 oficiálne ukončil aktívnu hokejovú...

POLÍCIA zadržala známeho slovenského rapera: V aute mal mať…!

Nedávno zadržala polícia slovenského rapera Karla, ktorý mal pri...

Plačková má smolu: Na letisku ju opäť odchytila POLÍCIA!

Zuzana Plačková si len pred pár dňami mohla spolu...