Mnohí koaliční politici predpokladali, že odchodom SaS z koalície sa situácia na vládnej i parlamentnej pôde upokojí, no nastal presný opak. Kým sa poslanci medzi sebou prekárajú, občania chcú vedieť, ako majú zvládnuť blížiacu sa energetickú krízu. Odporúčania v podobe vyjadrení ,,šetrite elektrinou“ rozhodne nestačia!

Ministri vrátane Eduarda Hegera neustále opakujú, že pracujú na zásadných opatreniach, ktoré by pomohli ľuďom počas energetickej krízy. Doteraz však na verejnosti nepredstavili konkrétne kroky pomoci. O to viac prekvapil šéf rezortu práce Milan Krajniak, ktorý sebavedomo vyhlásil, že vláda má túto situáciu pod kontrolou.

Člen strany Sme rodina oznámil, že majú pripravené opatrenia, ktoré zvrátia blížiacu sa katastrofu. ,,Chcel by som ubezpečiť všetky zariadenia sociálnych služieb, ako aj celý verejný sektor, a samozrejme, aj domácnosti. Máme pripravené také opatrenia, ktoré zabezpečia, že každý si bude môcť dovoliť zaplatiť cenu elektriny, cenu tepla a cenu plynu. Základným riešením je to, že zastropujeme ceny alebo ich zrazíme čo najnižšie,“ uviedol politik po rokovaní vlády.

Podľa jeho slov by domácnosti mohli dostať určitú finančnú kompenzáciu, no presnú sumu nechcel konkretizovať. Minister zároveň upozornil na dôležitosť šetrenia energie, v dôsledku čoho sa má uvažovať nad home office-om počas piatkov, prípadne aj vo štvrtok. ,,Úrady by fungovali napríklad do štvrtka, ale v piatok by sa robilo z domu, aby sa počas troch dní v rade dalo šetriť energie,“ prezradil svoje predstavy Krajniak.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: YT/HNtelevízia  |  Foto: YT/SME, FB/Milan Krajniak