Krčméry oficiálne skončil v krízovom štábe: Dôležitý odkaz Slovákom!

Dátum:

Uznávaný odborník Vladimír Krčméry pred pár dňami avizoval, že v Ústrednom krízovom štábe už čoskoro skončí. Táto informácia zarmútila mnohých Slovákov, pričom stále dúfali, že zmení názor. Nestalo sa tak, keďže infektológ priznal, že je unavený a veľmi sa teší na dôchodok.

Vladimír Krčméry je, okrem iného, váženým odborníkom na tropickú medicínu, pričom v priebehu života prežil už niekoľko epidémií. Nebolo tak žiadnym prekvapením, keď bol prizvaný k účasti v Ústrednom krízovom štábe, ktorý vznikol 23. marca.

Rodák z Bratislavy však koncom apríla oznámil, že sa postupne stiahne z krízového štábu a svoje slovo dodržal. Oficiálne už nie je členom zoskupenia odborníkov. Napriek tomu v jednom z posledných rozhovorov apeloval na Slovákov, aby nestratili disciplinovanosť a naďalej dodržiavali nariadenia vlády SR a hygienické zásady.

Krčméry sa obáva, že ľudia s uvoľňovaním prísnych opatrení poľavia a mylne sa budú domnievať, že môžu fungovať v normálnom režime. Príde k neuváženými kontaktom a hromadnému cestovaniu aj do zahraničia, čo môže spôsobiť druhú vlnu masívneho nakazenia. ,,Máj bude rozhodujúci. Ak neudrie druhá vlna do mesiaca, tak už nepríde,“ upozornil v rozhovore pre HNtelevíziu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: slovensko.hnonline.sk, tvnoviny.sk  |  Foto: YouTube/HNtelevízia, Televízia Markíza, SME

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Twiinska s mladým hercom krstili dcérku: Záber šťastnej rodinky!

Sesterské duo Twiins doslova vyrastalo pred očami fanúšikov, pričom...

Slovenská partnerka hviezdy Skrytej vášne ukázala bruško v plnej kráse!

Je tomu už takmer dvadsať rokov, čo diváčky telenovely...

Tragédia v Trenčíne: Pri požiari vyskočila zo 7. poschodia jedna osoba!

Aktuálny víkend sa začal v Trenčianskom kraji viac ako...

Exminister prišiel s návrhom: Chce vedieť, či je Matovič duševne zdravý!

Nie je to po prvýkrát, čo sa na verejnosti...