Uznávaný odborník Vladimír Krčméry pred pár dňami avizoval, že v Ústrednom krízovom štábe už čoskoro skončí. Táto informácia zarmútila mnohých Slovákov, pričom stále dúfali, že zmení názor. Nestalo sa tak, keďže infektológ priznal, že je unavený a veľmi sa teší na dôchodok.

Vladimír Krčméry je, okrem iného, váženým odborníkom na tropickú medicínu, pričom v priebehu života prežil už niekoľko epidémií. Nebolo tak žiadnym prekvapením, keď bol prizvaný k účasti v Ústrednom krízovom štábe, ktorý vznikol 23. marca.

Rodák z Bratislavy však koncom apríla oznámil, že sa postupne stiahne z krízového štábu a svoje slovo dodržal. Oficiálne už nie je členom zoskupenia odborníkov. Napriek tomu v jednom z posledných rozhovorov apeloval na Slovákov, aby nestratili disciplinovanosť a naďalej dodržiavali nariadenia vlády SR a hygienické zásady.

Krčméry sa obáva, že ľudia s uvoľňovaním prísnych opatrení poľavia a mylne sa budú domnievať, že môžu fungovať v normálnom režime. Príde k neuváženými kontaktom a hromadnému cestovaniu aj do zahraničia, čo môže spôsobiť druhú vlnu masívneho nakazenia. ,,Máj bude rozhodujúci. Ak neudrie druhá vlna do mesiaca, tak už nepríde,“ upozornil v rozhovore pre HNtelevíziu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: slovensko.hnonline.sk, tvnoviny.sk  |  Foto: YouTube/HNtelevízia, Televízia Markíza, SME