Iba 22-ročná Slovenka na vlastnej koži pocítila nesprávne konanie lekárov v našom zdravotníctve. Dokonca podstúpila operáciu, ktorá nebola nutná, pričom prišla o jeden zo zdravých orgánov. Nakoniec musel konať jej otec, ktorý zobral celú situáciu do vlastných rúk.

Kristínu trápili vysoké teploty a bolesti brucha, pričom lekári usúdili, že ide o zápal slepého čreva. Okamžite teda putovala na operačnú sálu. ,,Keď ma otvorili, zistili, že slepé črevo je zdravé. No keďže som už ležala na stole, povedali si, že ho predsa len vyberú,“ prezradila pre plusku.sk.

Chirurg, ktorý vykonal zákrok, tak považoval vec za uzavretú. Mladá dievčina však naďalej trpela vysokými horúčkami a mdlobami. Zasiahnuť musel nakoniec otec, ktorý po troch dňoch pozerania sa na zlý stav vlastnej dcéry zabezpečil odvoz na detskú onkológiu v Banskej Bystrici s podozrením na leukémiu.

Až na tomto oddelení lekári zistili, že Kristína má kombináciu dvoch vírusov, ktorou sa v priemere nakazí jedno z tisíc detí. Po ďalších troch dňoch bola prepustená do domácej liečby s nasadenými liekmi a prísnou diétou. Našťastie, dnes netrpí žiadnymi trvalými následkami.

Zdroj: pluska.sk  |  Foto: Pixabay