Ľudia, ktorí počas hurikánu Irma žiadali na Floride o pomoc sa jej nedočkali. Vietor bol taký silný, že ani záchranári si nemohli robiť svoju prácu a museli sa prizerať na trpiacich ľudí.

Počas mohutného hurikánu Irma volalo na Floride o pomoc množstvo ľudí. Aj napriek tomu, že médiá a záchranné zložky vopred informovali ľudí, aby sa ukryli a neriskovali svoje životy, na záchrannú linku 911 volalo veľké množstvo ľudí. Záchranári im ale na pomoc prísť nemohli, nezostávalo im nič iné ako sa len bezmocne prizerať na každé jedno nešťastie. Reagovať nemohli ani na telefonáty, ktoré im každú chvílu prichádzali. Dôvodom, prečo nemohli pomáhať bol silný vietor, ktorého sila bola taká obrovská, že sami nemohli vyjsť na ulicu.

,,Je to niečo strašné, sedíte tu a nemôžete robiť svoju prácu, pre ktorú sme sa dobrovoľne rozhodli,“ hovorí hasič-záchranár Billy Johnston zo St. Petersburgu.

Množstvo záchranárov prežilo vdaka tomuto hurikánu najhoršiu službu svojho života, na ktorú určite nikdy nezabudnú. Nikdy sa podľa ich slov necítili takí bezmocní a zbytoční ako počas Irmy.

Počas večera boli nahlásené 4 vážne zástavy srdca naraz, no záchranári nemohli nič robiť. Pomôcť nemohli ani 12-ročnému chlapcovi, ktorý mal problém s dýchaním. Okrem toho volalo na záchrannú linku množstvo dalších ľudí, ktorí si museli nakoniec pomôcť sami.

Záchranári v hurikánom najviac zasiahnutej oblasti v meste ST. Petersburg a aj v celej Pinellas County nemohli odpovedať na volania ľudí o pomoc, ktoré prichádzali približne o 20.30 h miestneho času v nedeľu večer. Podľa nariadení mali zakázané na tieto volania reagovať, no všetky telefonáty počuli, nakoľko sa im aj tak zobrazovali na obrazovkách. Niektoré z nich budú mať ako povedali na pamäti aj celý život.

Hurikán pri prechode Floridou nakoniec zoslabol na tropickú búrku a tá našťastie nezasiahne v plnej sile južnú časť štátu Georgia.

Zdroj: CNN.com | Foto: Pixabay.com

Hľadáte prácu? Skúste www.NovyJob.sk

Potrebujete nejakú službu? Skúste www.Sluzbomat.sk