Každá krajina či každá kultúra má svoje čaro, svoje jedinečné zvyky, pokrmy, no aj vlastné zákony. To, za čo by ste u nás skončili na polícii a museli by ste objasňovať svoje konanie, o pár tisíc kilometrov ďalej je denná rutina.

Portál Topky.sk priniesol šokujúcu skúsenosť, s ktorou sa minulý mesiac stretla v africkej Namíbii Slovenka Katka, ktorá sa rozhodla pred klasickou dovolenkou uprednostniť takúto zážitkovú a jedinečnú.

Čo ju ale tak šokovalo? Najväčší kultúrny šok zažila 37-ročná turistka počas nákupov v meste Opuwo na severozápade krajiny. Samotný obchod podľa nej pripomína skôr americký Walmart než africký trh. „Obrovské kopy naukladaného cukru, cestovín, mlieka, coca coly či 50-kilové vrecia múky, ktoré si tam ľudia bežne kupujú,” priblížila. Viac ju ael zarazilo, čo uvidela pri pokladni. “Stáli tam tri polonahé bosé ženy s hlinou vo vlasoch! Tie sme tam naozaj nečakali,” dovedala Katka.

My len dodáme, že zatiaľ čo u nás by s pravdepodobnoťou hraničiacom s istotou na takéto ženy nielen všetci zízali, ale niekto by zavolal políciu, tam je to celkom bežné a nikomu z domácich to neprišlo ako niečo neobvyklé. Iný kraj, iný mrav.

→ FOTKA Z OBCHODU V NAMÍBII

Zdroj: Topky | Foto: Pixabay