Väčšina ľudí si kupuje autá takpovediac z druhej ruky. Či už niekto nemá dostatok peňazí na nové alebo proste nové z rozličných dôvodov nechce. A z druhej ruky sa dá kúpiť buď priamo od niekoho známeho, cez inzerát alebo je tu veľmi častá možnosť – návšteva bazaru.

Kupovať auto týmto spôsobom je vždy trošku riskantné a mnohí sa obávajú toho, že buď kúpia auto za cenu, akú nemá, alebo proste z dôvodu, že mu o vozidle povedia predajcovia len to dobré a chyby (pochopiteľne) zamlčia. No stop polemizovaniu, veď každé auto je iné a vždy je to trošku lotéria.

Odborník na predaj ojazdených áut zo spoločnosti Comodo Motors (v USA) prezradil, ktoré tri značky vozidiel sú podľa neho pre bežného človeka najlepšie a predstavujú najmenšie riziko, že kúpite zlý kus. Sám vo virálnom videu na TikToku povedal, že nové vozidlá sú síce lákavé, no nečuduje sa, že mnohých odradí ich cena.

„Ak sa ma pýtate, aby som len tak vymenoval tie najlepšie, budú to značky Toyota, Lexus a Honda,” povedal otvorene. U nás značka Lexus nie je veľmi známa, no je to značka, ktorá spadá pod spoločnosť Toyota Motors Corporation, a teda, niektorí ľudia tieto značky vlastne považujú za kvázi rovnaké.

Práve tieto tri značky podľa jeho informácií ako jediné majú menej ako 100 problémov na 100 vozidiel, pričom Lexus je s 81 chybami na 100 vozidiel v tomto smere úplne najlepší. A ako dodáva, všetko do pomeru 1:1 je veľmi slušný výsledok, veď napríklad Tesla má podľa neho cca 200 chýb na 100 vozidiel a mnohé značky ešte viac.

V našich končinách ľudia Toyote taktiež dosť veria, čo vyplýva zo štatistík za rok 2023, o ktorých sme písali v predošlom článku, ktorý určite stojí za vašu pozornosť.

Zdroj: TikTok/comodomotors | Foto: Pixabay