Slováci a médiá ju odsúdili, športovci, naopak, podržali! Slovenská reprezentantka Paulína Fialková sa uplynulý utorok predviedla v miešaných štafetách na tohtoročných olympijských hrách v Pjongčangu, kde sa jej, žiaľ, nedarilo podľa predstáv. 25-ročná biatlonistka sa po pretekoch dokonca rozplakala a srdcervúco ospravedlnila svojim kolegom i všetkým krajanom.

Zimné olympijské hry sa stali v súčasnosti absolútnym fenoménom medzi všetkými športovými i domasediacimi fanúšikmi. Okrem zlatej Nasti Kuzminovej Slovensko reprezentuje aj množstvo ďalších športovcov, medzi inými aj biatlonistka Paulína Fialková, ktorej, žiaľ, úvod do zmiešaných pretekov nevyšiel presne podľa predstáv. Z 8 výstrelov totiž reprezentantka netrafila 7 a ďalšie štyri trestné okruhy pre ňu boli doslova devastačné. Napriek tomu, že zo seba mladá športovkyňa vydala absolútne maximum, po dojazde sa v zákulisí zrútila a v slzách si sypala popol na hlavu: ,,Ten pocit bezradnosti, čo som tam zažila, neprajem nikomu. Asi sa mi stalo prvýkrát v kariére, že som nevedela zareagovať. Ani vietor nefúkal taký, že by to mohlo byť ním. Niečo sa tam muselo udiať, ja však neviem čo. Každopádne som pokazila celú štafetu a chcem sa za to ospravedlniť všetkým, ktorí s tým majú dočinenia a celému Slovensku, lebo je to vlastne moja vina.” 

Ako sa však zdá, na celú vec má iný názor zlatá olympijská biatlonistka Nasťa Kuzminová, ktorá športovkyňu ako správna kolegyňa podržala: ,,Netreba z toho robiť tragédiu, samozrejme, sú to ZOH, ale je to šport, stávajú sa aj takéto veci. Treba sa z toho poučiť a ísť ďalej, máme pred sebou ešte tradičné štafety. Je podstatné, aby sa z toho Paulína prebrala. Je veľmi dôležité ju teraz podržať, lebo keď sa bude viniť, nemusí dobre dokončiť celú sezónu!“ K hviezde slovenského športu sa pridala aj vrcholová tenistka Dominika Cibulková, ktorá Paulíne adresovala prostredníctvom sociálnej siete Instagram povzbudivé slová: ,,Paulina, chcela by som povedať len toľko, tvoje piate miesto na olympiáde bolo pre mňa osobne jeden z naj momentov celej olympiády a bola som hrdá, že máme takú SLOVENKU! Robíš to LEN a LEN pre seba a nikto ťa nemá právo kritizovať ani keby si nestrelila 10 z 10 (samozrejme, okrem teba a tvojho trénera). Pre mňa si super športovec a vždy budeš. Ver mi, viem, že to bolí, ale bola som, videla som, zažila som a nikto nemá právo ťa súdiť ani hodnotiť, lebo nikto neobúva tvoje topánky.. Ako hovorím ja, na všetkých sa môžeš vieš čo a myslím to naozaj vážne ;))) Neboj sa, chleba nebude lacnejší ani drahší a na všetko dobré aj zlé sa rýchlo zabudne.. Pozdravujem ťa a myslím na teba!“

Kým doma sa do nešťastnej Paulíny obuli nielen diváci pred televíznymi obrazovkami, ale aj mnohé médiá, moderátor Sajfa, ktorý odletel do Pjongčangu iba pred pár dňami, bol priamo pri športovkyni aj na mieste. A čo jej povedal?

Zdroj: RTVS, Instagram | Foto: Instagram, YouTube | Video: YouTube